Video e mëposhtme është një rezultat i një eksperimenti, i cili tenton të imagjinojë se si do jetë jeta e përditshme e njerëzve pas disa vitesh, kur këto teknologji do të jenë të aksesueshme për të gjitha shtresat e popullsisë. Së shpejti do kemi në treg “ekrane të dyfishtë“, “ekrane të lakueshëm“, ekrane të ndërlidhura [...]

E ardhmja e teknologjise shkruar tek: eklipsi.com

6 Komente

Na kena teorine tone te ndryshimeve .Na e kena dhe me kange patriotike ."Shkypenia po ndrysh " qe permbledh format ne infinit te ekraneve . Disa here me te perparueme se ato qe bini Ju i nderuar.

A si ke pae ti se tane bujqit tane ( me fal , fermeret zotnie) kane mpreh gra e kane mpreh fmij  me punue token sa me mire . Ka kohe per ia ia ia ia Pode k/ ministrore . Na jena ke Pentiumet plot , si drithi i droges ne hambare.

Pse more Idris kaq pesimist...

A ska lezet me jua kalu barin lopeve me "slide" si ne ato ekranet qe solla Une?

Ne, pikerisht, duhet te mendojme qe tani, qe bujku (pardon fermeri) t'i edukoje lopet te bejne share barin dhe me delet.

 E ardhmja? Besoj se pas disa dekadash teknologjia do te orjentohet nga perdorimi i mekanizmave te vogela, si burim energjie,  te perdorshme neper familjet.Do jete nje Marreveshje Besueshmerie, per perdorimin e energjise ne shkalle botrore, krejt ndryshe  prej Globalizmit te deshtuar.As 20 % e popullsise botes nuk u perfshi...Vetem vendet e zhvilluara..

   Kam degjuar se shkenca po germon ne perdorimin e hidrogjenit...Them se e ardhmja baze e burimit te energjise ne perdorimin e teknologjive te reja,  ai do te jete.Ne mund te flasim qe tani per epoken  "H"..........

 grava ke te drejte... dikush ne Japoni e ka menduar me pare kete dhe tani po e vendos ne praktike ne qytetin e tij (duket me shume si fshati qe thote Idrisi me lart). shiko smiley

Grava,

Une them ta marrim shtruar, frengu do marri lekat qe ka investuar..

Te tjerat i ka thene Udi tek filmi "sleeper".. Orgazmotron, tha..

Personalisht Ju jeni per te pershendetur e nxitur sepse te krijohet Besimi qe ne ate terr te Madh Injorance , Politike e Propogande Megallomanesh qe ka zaptuar ate vend , shfaqen edhe dritare optimizmi . Une i takoj atij krahu me mundesite e mija per te njohur , perkrahur e nxitur ne biseda virtuale kete lloj prurjeje .

Por me sa e njoh ate vend jane nima individuale te stilit bjeri ti biem , sepse qe nga momenti i skecit te F.Hases "kripe , kripe , sheqer , sheqer " te gjithe po shohin se ekonomia e shkenca ne ate vend drejtohen sipas kesaj thenie . Keto prurjet e lloit tuaj , po te jesh frekuentues/e e PPU dhe i/e vemendeshme   do shohesh se arrijne maximumin dhjete diskutime

Hidhu pak me tutje ne motivet e "kush je ti mer jahu " qe merren me A.Zogun dhe E . Hoxhen dhe do kuptosh se cila eshte permbajtja e asaj Inteli Djence Sot ne Mememdhembje.

Dhe kjo sepse pasionanti i Ia IA IA IA podeve k/ ministri yne ka ne 100 vende pune 99 me pasthirmen Ia Ia Ia pode .

Gjithsesi flm per prurjen !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).