nga Dritan Mesuli   Kur t’harroj shputat e gzhatuna shkelin ranë të ftohtë mohimi gur tan thepa e xunktha në nji breg t’lanun mas shpine. Dallgë t’egra përplasen n’shtegballin tem pa ngushllim!!!! Kur t’kujtoj male shemben syve të mi, gjaku vyshket e përgjumet në përpjetën e vet pa limfë e ajër, fjalët shurdhohen,e zemrimi [...]

2 Komente

Ç'kënaqësi të lexosh sërish Mesulin, që, me gjuhën,stilin dhe fjalën e tij, të bën të bijesh gjithmonë në kujtime...

faleminderit TC!

Bukur!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).