Nga Arbër Zaimi Nën re është një vend ku një djalë shkon e përhumbet kur gjithë të tjerët janë kah flenë është një lumë që rrjedh shpejt, dhe gurët rrokullisen përnën ujëra të tij një lumë me dallgë, me vorbulla e ujëvara që përmbys brigje, përmbyt fshatra një lumë të turbullt me ujin e ngrohtë [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).