Erë netësh Përpëlitesha shtrirë si ekran i ndezur pa stacion, Kur pashë në tjetrin shuar, në xhamin përkarshi, se si dilnin nga ca mëngë bosh, të prera duar, duar pa pëllëmbë, prej nga veç gishtat dukeshin e unazat, a ish vetëm një dorë me gishta shumë, me po aq thonj të zbehtë plus dhjetë, plus [...]

10 Komente

mirazh, I'm your fan mostly in silence, por ketu s'rrija dot pa u ndier.  

Ruajna zot nga heshtja smiley.  5*****

flm. dhe përshëndetje Monda.

Very nice

loved it.

E mora në duar atë vrimë, pashë poshtë,
Ishte bosh vërtet, pate shkuar, akoma frynte erë
vazhda, erë vrull, vrundull fryme e jotja...

...lëkurët dhe frymën t’ia falim
erës që përkund flatrat e tjetrit, për të endur qiejt.

!

bitte sehr

ruajna zot nga zhguallet bosh, ku fershellen era.... smiley

Opo mo' e nga, te thom smiley  smiley

nuku  e ngava me, jo... smiley

ups, me duket se paskam bo i kabim... zhguall ne shumes mos ben gje zhguaj?

zhguaj eshte, qe mos qoft

huh...perpirese!

5*

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).