Fill-ik-atë Me fillin, që lidh sytë me tjetrin që të mos shohim njëherësh dy botët, që hemisferat të mos xhirojnë përkundër, e të çmendemi e shqyejmë veten e bëhemi si ai gjysmagjeli i përrallës, jin pa jang, i majtë pa i djathtë, i poshtëm pa i lartmë, ose anasjelltas; me atë fill mundesh t’bësh më [...]

5 Komente

na ke knaq keto kohe. kenaqesi e veçante me lexu keto poezi. pa komentu ne çdo njeren prej tyre, falemnderit per te gjitha.

 Falemnderit dhe ty f.h. për fjalën e mirë. ..Bën gjithmonë punë.

Skam lene ndonjehere koment tek ky autor, por kjo nuk do te thote qe nuk i lexoj vjershat e tij, te cilat me pelqejne shume. Te lumte dora dhe mendja smiley

Po shtoj une....edhe shpirti smiley

 thnx folks

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).