Forca e Verbër e Masës   Fisnik Basha “Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity”- Marshall Mcluhan Mbetemi peng i masës konformiste. Gjykimi i saj është i verbër, i pazotueshëm dhe me gjasë i destinuar për humbje. Askush nuk kursehet, pos të privilegjuarve. Çdo i dorëzuar është një dhëmbzorë i [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).