nga Loer Kume Njerëz njerëz! Ku janë njerëzit? Iku i fundit para pak… Muzikë muzikë! Ku është dreqi i muzikës? Nuk ka asnjë notë për be. Jam në një hapësire të madhe me mure që vijnë era bojë. Pa muzikë. Asnjë tranzistor nuk ka përreth që të më japë ç’ka kërkoj e të më mbushë [...]

1 Komente

cuq. se pari dhe kryesisht, nuk e ke sqaruar fare c'te ben ky veti qe te bezdis kaq shume. jo se ne s'mund ta imagjinojme, por po te ngelej puna te imagjinata jone nuk do te kishte nevoje per libra. se dyti, klishete letrare si 'heshtja qe te shurdhon' ia marrin shpirtin tekstit.

nese do qe ta ruash stilin e rrjedhshem, informal deri edhe intim, duhet qe t'i tregosh realisht intimitetet e vetes, te shprehesh mprehtesi mendimi, te kesh humor (per te gjitha keto mendo fanten, bukowskin), dmth t'ja vleje te te lexojme ty me mire se sa te degjojme vramendjet e kolegut ngjitur. sepse kjo qe lexova ishte me teper nje gloss over, me fal per paaftesine per ta perkthyer shprehjen tani per tani.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).