1

Nëse nuk do të të kisha ty,

Do t’i kisha lidhur vetë këpucët!

Zërat udhëtuan nëpër tubin e korridorit

Dolën nga dritarja

Me xham dikur të thyer

Ose të thyer aty për aty

U pamë kohë të gjatë në mëndje

Përpara se të shiheshim në sy.

[...]

 

8 Komente

 

ah, FH, jane me shume me shume se kaq :  “Njëzetë e pesë poetaI numurova pa fjeta  tashme, neper keto hane, nuk kupton ku fillon njeri, e ku mbaron tjetri,plegjaturojne njeri-tjetrin, sistematikisht,aq sa kane arritur te ma shpifin fjalen poet p.s.por kjo sigurisht nuk ka te bej me ty, poet autentik smiley, me pelqeu 5* 

 

manowar - the crown and the ring

Qingji vogel rri mendueshem, bebe-ba,

pse me rri ashtu trishtueshem bebe-ba,

dua t'shkruaj poezi tring-tring-tring

per fusha, male, dashuri -ri-ri-ri

Flor, s'jam shume i sigurte per sasine e parodise.

Perndryshe, mbetem

as always

sincerely your fan

(firma)

M'e bukura eshte se ketu nuk ka parodi. Mjeshter, si gjithnje. Thousand thanks, man!

e mire, kur e thua ti, dakord.

flor, never mind.

Bukur... Te fundit une e lexova keshtu:   "Të ngrenë një kishë mbi tingullin e një këmbane/ Nxitojnë poetët e punëve të mëdha/ Unë pres dy zilka të bien/ Pres të jap shpirt për atë që nuk ka./"  

Me pelqeu shume kendveshtrimi. Flm. qe i ndan me ne.

 

P.s. Nuk e di per c'aresye vargjet dalin te ngjitura dhe une nuk i rregulloj dot...

Nice flluska, as gjithmone smiley

P.S. Per ndonje serial te ri bejtesh behet fjale?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).