Pjesa e Tretë: Planprogrami, Strategjitë dhe Premtimet Politike. Shkrim humoristik me personazhin imagjinarë Fatko Bajrami i cili konkuron për deputet në Zgjedhjet e Dhjetorit të vitit 2010.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).