Pjesa e parë: Kandidatura, Rivaliteti dhe Koalicioni. Intervistë humoristike me personazhin imagjinarë Fatko Bajrami, i cili konkuron për deputet në Kuvendin e Kosovës në Zgjedhjet e Dhjetorit të vitit 2010.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).