Shefi i njërës prej shtëpive botuese më të mëdha dhe të fuqishme të botës “Random House”, Markus Dohle, rrëfen planet e ardhshme të shtëpisë që ai drejton në epokën e librave elektronikë dhe arsyet se përse libri në letër do të vazhdojë të mbijetojë. Dohle, ju jeni në krye të shtëpisë botuese më të madhe [...]

3 Komente

duket si interviste e dhene shpejt e shpejt per dike qe ka ate posst, por problemi qe trajtohet eshte shume me interes. Me vjen mire qe dikush qe ka infon dhe dijen e shefit te RH te besoje qe libri i shtypur do jete around edhe per shume kohe.

nje kafe te Barnes and Noble ka tjeter shije. me e mire se te starbucks-i.

 Emo, une bleva nje Kindle para dy javesh. I love it!. Edhe mua nuk me besohej qe filmi fotografik do te zhdukej nga qarkullimi per tu zevendesuar nga digital pixel, por "hellooo!"

Edhe une jam i mendimit se libri i shtypur do ekzistoje per nje kohe te gjate. Sepse njerzit, e kane te bezdishme te rrijne ulur, kur fare mire mund te rrijne shtrire, gjysem shtrire te mbeshtetur pas nje çilteje, mbeshtetur mbi kolltuk etj.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).