Pikerisht ndersa Murdoch pergatitet te hedhe ne treg gazeten e tij The Daily, vetem per iPad, nga Shtetet e Bashkuara mberrijne disa te dhena aspak optimiste mbi numrin e shitjeve te gazetave ne platformen e krijuar nga Apple. Ajo qe duhej te ishte shpetimtarja e gazetarise tani po kthehet ne nje iluzion.

Nderkohe, [...]

2 Komente

sa shpejt i qisni konkluzionet mre.

poplli jone i mencem thote :

ujku ha larg smiley

smiley

 Po pra futja kot...

Kete jave ne CES pritet qe te lancohem versione te tjera tabletash nga kompani te tjera si ASUS, HTC, Apple me iPad 2, tableta te tjera te bazuara ne android, fakt qe tregon qe trendi i tablet-va sa vjen dhe po konsolidohet ne tregun amerikan.  Nese ti bazon informacionin ne nje slideshow amatoresk te Sillicon Insider as mos e merr mundimin sepse pike se pari ka nje kredibilitet ne renie dhe se dyti i pe mire titujte (po e theksoj) Revistave dhe jo gazetave, Glamour, GQ ? revista per me vrare kohen ne tren...

dhe se fundmi, tablet-at nuk jane dizenjuar vetem per lexim, jane per navigim interneti, per video, keshtu here tjeter pak me kujdes me keto titujt amplifikues.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).