Që prej ditës kur Klodian Çela u vetëshpall homoseksual në publik, çështja e homoseksualitetit ndër shqiptarë ka mbetur në qendër të debateve të ndryshme në mediat, me protagonistë debatues zakonisht meshkuj. Që homoseksualiteti i deklaruar po shqetëson veçanërisht mashkullin shqiptar, kjo besoj unë ka lidhje të ngushtë me vetë çështjen e debatuar. Gjithnjë i kam kritikuar [...]

12 Komente

Haha here we go again! :o

 E perse duhej sjell ky shkrim ketu? Do te doja qe pytja mos te mbetej pa pergjigje. Cfare vlere kish ky shkrim?

Good Question. Nga kendi im ky shkrim s'ka asnje lloj vlere, thjesht ka lexuar dicka autori dhe ate e ka shprehur pak si shume bruto ne kete shkrim pa fill. Une p.sh. nuk i pranoj homoseksualet e te dy funksioneve (mund te me pyesni pse), si atij qe penetron, por ne vrimen e gabuar, si atij qe penetrohet. Nuk pranoj as ata qe shkojne dhe ja fusin lopes apo dhise apo bejne nje vrime ne lendine dhe fucking token. Eshte e thjeshte kjo. Po te jete vetem per vrime une shkoj e fus tek gryka e bidonit te vajgurit. Ja u tha mire njeri me flamur grek ktyre "poligloteve". Nje person qe ka kualifikim per gjuhesi del e flet per nje ceshtje qe ka te beje me te pakten 3-4 shkenca por aspak me gjuhesine.

 Daku, ketu te gjithe flasim per ceshtje per te cilat nuk mund te kemi kualifikim. Te njejtet persona flasim per historine e per fiziken e grimcave e per poezi etj etj. Madje perkthejme edhe hajdegera ne shqip edhe i sjellim ketu. Ai robi e ka bere te blogu i vet edhe shkrimi eshte sjelle ketu automatikisht. Shko ankoju atje te blogu i vet po ta mbajti smiley.

Une s'jam dakort me te gjitha sa thote xha xhai, po megjithate nuk mund t'i thuash "pse flet" tjetrit. Dmth mund t'i thuash sepse sapo e bere, por nuk ka shume kuptim ta kam llafin. Cheers...

 ooopss, te qenka pergjigj vete xhaxhai..

Ndoshta e kam gabim, por poshte titullit thote: "Ky artikull është importuar automatikisht nga Peisazhe të fjalës"

Shkrimet e Arqipelagut te Peshkut nuk "sillen", por vijne automatikisht nga blogjet perkatese.  Te pakten ne kete rast mos t'u biem admin-eve ne qafe, se hyjme n'gjynaf smiley.

Per shkrimin, mendoja se xhaxhai do ishte kursyer.

Po e ngjis ketu kete lajmin, jo sepse ka te beje me shkrimin me siper, dhe as sepse kam ndonje deshire kush e di sa te madhe ta vijoj kete muhabet, por si prove te asaj qe shpesh çfare mendojme dhe themi ndikon ne menyre te drejtperdrejte ne jeten e te tjereve.

 

 Paragjykimi, familja e Klodit braktis Lezhën

 

Paragjykimi dhe presioni i shoqërisë, ka bërë që familja e Klodit, një prej pjestarëve dhe protagonistëve të “Reality show” Big Brother, të braktisin qytetin e Lezhës ku jetonin prej shumë vitesh.

Bëhet e ditur se familja e Klodit ka qënë vazhdimisht nën presionin e banorëve të tjerë, një pjesë e të cilëve, mëse njëherë u tubuan edhe në protesta në qytetin e Lezhës duke treguar hapur kundërshtitë ndaj banorit të Big Brother i cili kishte prezantuar publikisht prirjet e tij seksuale.

Bashkëkqytetarët e Klodit ishin shprehur se ndjehen të fyer nga ai dhe se ai nuk është përfaqësues as i te rinjve të Lezhës dhe as i qytetit të tyre.

Kurajoja e Klodit për të deklaruar hapur prirjet e tij seksuale ishin mbështetur nga të pranishmit në sallë. Ndërkohe që pas protestave në Lezhë, në sallë ishin shfaqur si kurrë më parë dy diplomatë shumë të rëndësishëm në Tiranë, për t’i shprehur mbështetjen Klodit dhe familjes së tij.

Ambasadori amerikan dhe ambasadori holandez, pas pranisë në sallën e spektaklit, do të jenë nesër në Lezhë, për të bërë apel para qytetarëve lezhjane lidhur me respektimin e të drejtave të njeriut dhe respektimin e lirisë individuale të cdo njeriu.

(marre nga WebShqip.com)

Oj budallaqe, pikerisht se jane te parakohshme keto punet e homove ne Shqiperi dhe pikerisht se ju ja fusni pordhes kot prandaj ndodhin dhe acarimet e robve. Fakti qe i kan kercenu familjen atij do te thote qe mos krijoni mo realitete virtuale ne vendin tone. Futja gjumit tani

Ca do me thene kjo mor vlla? Ca eshte e parakohshme, ketu? Robi ka kulture ne rradhe te pare, e nuk rri e pret sa te vije koha per ta treguar. Ky eshte krim. Nuk ngrihet familja nga vendi se i qeka mush menja i tufe kafshesh se jane karderra e s'mund te kete bythqima ne qytet te tyre. Hic ere mos ndalet ky debat. Deri sa ta morin vesh robte qe Klodi a kushdo qofte jane aty per te qene e jo per te duruar gomarlliqet e juja.

Po po kshu vazhdoni ju. Smund sduhet lesh presh nderkoh qe robt futen ne probleme me kto eksperimente smiley

ky Klodian Cela ka qene homoseksual para se te hynte ne Big Brother, dhe besoj se nuk ka pas probleme ne Lezhe (te njejtat me te gjithe ato lesbiket dhe homoseksualet e rretheve te tjera te vogla)

Ai e ka bere ate deklarimin se eshte homoseksual per interes vetiak qe te publikoje veten, te rrije dhe te permendet neper media, te siguroje ndonje te ardhme pune ne kanalet televizive Shqiptare apo azil ne EU ose USA. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).