nga Shkëlqim Çela - Kalojnë gra që ty të ngjajnë – me gërshetin si litar mbi supe dhe unë dënohem prapë me varje në shtylla të ngurta grashë të huaja. - Një i verbër ecën pas nuhatjes së qenit - dhe krahu i shkopit të tij troket qindra dyer që unë s’i shoh e që [...]

9 Komente

shuuume te bukura qe te dyja

Thanks, Flo!

Hera e pare qe te lexoj kaq shkurt sidomos ne poezi, mgjth shume domethenese vargjet e tua. Me pelqejne.

Flm, Ketlina.

Emo,

me duket se e kam lexuar dhe me pare ate te paren, por ka qene me e gjate, apo gabohem? Si haiku kuptimplote m'u duken.

jo, jo Ane, nuk e ke lexu ne vend tjeter smiley

kto kane qene enkas per Tirana Calling vetem, blog te cilin e respektoj ne menyre te vecante.

po mire, nuk e ke perdorur kete varg, ndoshta ne ndonje poezi tjeter? nuk e di pse me tingellon e njohur vargu "kalojne gra qe ty te ngjajne".... kushedi, ndonje rreng i mendjes time.

p.s. keto me pelqyen dhe per nje arsye tjeter, s'kishin gjeometri, drejteza e pingule brenda... smiley

sa here dhe mua me dridhen gjunjet kur shoh ndonje qe i ngjan.....smiley

bukur fare EM!

very nice

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).