Kete kek e provova ketu ne Danimarke ku ishte shume popullor.Ketu ky kek behej duke perdorur nje lloj birre qe quhet `birre e bardhe`.Kekun e keshillojne te shoqerohet me gjalpe.Pritet ne feta dhe lyhet me gjalpe siper . Per pergatitjen e tij ju duhen: 1/2 filxhan gjalpe 1 1/2 filxhan sheqer 3 te verdha vezesh [...]

11 Komente

Eni, shyqyr qe qenke ti sot ketej, te na embelsosh pak, se zeher nga te gjitha anet qenka sot...

Kjo birra e bardhe me ca birre zevendesohet ketej nga ne? me ndonje bjondje apo te zeze? smiley

Nuk ka andej nga ne si kjo birra Anna.

Ka, te Irish Pub andej nga blloku. 700L, 50cl. smiley

akllo, pse s'thu ti, me nje gur vrasim.... yyyy sa shume zogj!

nuk do themi mo "edhe akullore, edhe cokollate" po "edhe kek, edhe birre". smiley

Liso,

kemi fillu bojme kacurrel birren me uiskin tashti, po lene mo... Sa shpejt paske hik tina, mre... smiley

 

në fakt, kjo birra e bardhë është vetë edhe bukë edhe gjellë (është e pafiltruar), kshu që i mbaron të tëra adetet me ktë kekun. smiley

lol akvllsmiley

 

Ana cheerssmiley

Jo po zevendesoje me birre kaçurrelse! hahahaha

Kot me te pyte, pse bo sikur puno ajo Teprizma. Po mi pe boji t'fala asaj ene "hajdutit".

teprizma ishte e thyme mdysh mes 5 majit dhe birres, po birren ka filluar mos ta trese mire qekurse shoqerohet me ndeshje te trukuara smiley

ta lexova artikllin por ngela e perpleksume se nuk te shkojne nervat.

ej, si mendon ti per keto rating agencies (kishte nje artikell bbc-ja) a do t'ju bejne ndonje gje apo jane krejt masone mbi cdo qeveri?

Nuk di car te te them. Qe kane nje fuqi te madhe, kjo nuk diskutohet sepse te gjitha raportet per organizmat e kontrollit behen mbi notat e tyre. A abuzojne me kete dhe sa perdoret kjo per influencu tregjet kete s'ta them dot. Deri tani ata nuk me jane duk se po abuzojne se kane ul notat vetem te vendeve qe vertete kane probleme (PIIGS). Po a i "zbuluan" problemet vetem tani se nuk ishte e thjesht apo se ashtu e deshen interesat e njonit apo tjetrit, kete s'di ta them.

Po eshte fakt qe Govies, ishin investimet "e vetme" te keshillueshme gjate krizes se 2008-s, kshu qe shume kompani te medha financiare jane zhyt thelle ne keto vende, se Gjermania, Franca e vene te tilla nuk kishin nai "return" te madh. Prandaj, une nuk shof se kush do mund te perfitonte nga kjo krize. Pastaj u pa qe, kriza e fundit qe edhe mund te evitohej ose te pakten minimizoheshin efektet, nuk la njeri pa prek. Ata qe i vune flaken zjarrit (miqte e kara-bushit) sot po hetohen. S'besoj te kete garipa te tjere qe te dune te lujne me zjarrin kaq shpejt.

Ma ço po ashtu ate artikullin t'i hudh nje sy.

Sa per ate qe nuk me shkojne nervat, ti e thu se nuk me ke pa me nerva.

Ueeeee po ku ke goje me fol per rob tape ti mi? S'ke faj ti kur nuk te bona foto te ditelindja e Radio-s! Nejse kom "hajdutin" deshmitar. hahahaha

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).