Keqkuptim Kamarieri solli dy birrat e porositura e po priste pagesën. E pyeta sa kushtonin, e kur ai tha gjashtë unë i tregova me gishta shtatë, duke nënkuptuar bakshishin. Ai u largua dhe erdhi pas pak me pesë birra të tjera e iu pergjigj habisë që duhej të shprehte fytyra ime me një frazë pak a [...]

1 Komente

Shume e bukur. Me kujtoi nje si tip barcalete ne nje nga librat e pare qe kisha kur mesoja gjermanishten, qe tregonte per nje turist qe kishte vajtur ne Schwarzwald dhe ne nje dite me shi ishte futur ne nje restorant. Kur erdhi kamarieri, turisti duke mos ditur gjermanisht, nuk dinte si t´ia bente kamerierit te qarte se deshironte nje supe me kerpudha, keshtu qe i vizatoi ne nje kartepicete nje kerpudhe. Kamerieri i beri shenje qe e kuptoi dhe u largua. Pas nje casti ai kthehet perseri tek turisti dhe i zgjat atij.......nje cader. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).