Drejtkëndëshat e dhomës,

pa llogaritur raftin,

tavolinën dhe kornizat,

janë nëntë gjithsej,

tre çifte janë binjakë.

 

I kam frikë sipas radhës:

derën, kur hapet nga jashtë,

dritaren, kur bie muzgu,

dhe përkarshi, kur është i ndezur,

ekranin.

 

Nuk kam frikë siç kanë disa,

se mos më del prej andej dikush,

as [...]

6 Komente

Respekte te thella!

 thnx. em.

smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).