Sapo (ri)zbulova sallën e kinemasë në fotografinë e mësipërme, me qindra pamje vërshuan në mendjen time duke u përplasur, shtyrë, kapërcyer njëra mbi tjetrën, sa : për të qetësuar emocionet, shkëputa vështrimin, dhe imazhet ndaluan, si në një film që këputet... Eshtë turbulluese kur sheh (të fotografuar) qartë kujtimet. Zura vend në cep të ballkonit [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).