Krahasimi * Albin Kurti * Shtrirja e depolitizimit nuk është vetëm hapësinore e strukturore, por edhe kohore. Depolitizimin e të sotmes sigurisht që e lehtëson depolitizimi retroaktiv i së djeshmes. Ka edhe më keq. Sepse, ka më keq. Gjithmonë ka më keq. Sepse, ka keq e më keq. Kjo është terapia e cila bën që të [...]

2 Komente

I shkelqyer. Kjo kritike mund te aplikohet lehte dhe duhet te aplikohet edhe per situaten politike ne Shqiperi (bashke me kritiken e 'integrimit evropian' ad nauseam, qe ne menyre te ngjashme sterilizon te gjitha aspiratat tona te tjera), si per te majten - krahasimi me Berishen, si per te djathten-krahasimi me komunizmin.

Albin Kurti e ka mjeshteruar menyren koncize te zberthimit te pikave kyce ideologjike dhe do te deshiroja qe ai te botohej me shume ne shtypin masiv shqiptar, te edukoheshin te gjithe me kete stil qe eshte ne te njejten kohe menyre te menduari.

trop, s'me le radhe te shtoj ndonje gje.  I the c'eshte per te thene smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).