adaptuar nga Darien Levani 1 – Të përdorësh fjalë të huaja nuk është fare cool 2 – Mos e përsërit atë që the njëherë, s’është e nevojshme. Domethënë, e the njëherë, lexuesi e kupton, s’ke se pse ta thuash përsëri duke përdorur fjalë të tjera. Përsëritja e te njëjtit koncept disa here e bën shkrim te lodhshëm, [...]

7 Komente

1 – Të përdorësh fjalë të huaja nuk është fare cool

13 – A kemi vërtet nevoje për pyetje retorike?

Ke harruar:

16 - Mos i fol shoferit!

smiley

4- Pikat, presjet, kllapat, dy pikat, këto [ ] qe nuk e di si quhen. Janë të rëndësishme, vëri në vendin e duhur, e, për me tepër : mëso mirë edhe përdorimin e : dhe të ; ."

Kemi 4 lloj kllapash:

1. Kllapa rrumbullake ( )

2. Kllapa katerore [ ]

3. Kllapa kucurrele  { } smiley

4. Kllapa me kend < >

Pastaj ka edhe kllapa neper mure, neper drure etj! Por kjo eshte pune tjeter! smiley

 

Kotrollo gjithm me kujes ortorfine.

Des, me kenaqe!

ate zevendesimin e w me e me kacurrela mos e kishe gjo per "mu"? smiley

Edhe nji tjeter:

Koha e ardhme e foljes ka gjithnje pjesezat "do te" perpara smiley

Jo jo, ne fakt kete e kisha prej ca vitesh ne computer edhe kisha harru qe e kisha shkrujt, e gjeta rastesisht.

Por po, ajo pike w me ë do ishte tamam per ty. smiley

Pse na duhen pyetjet reteorike?

 M'pelqeu shume!! 

Bravo, 5 yje.

99- Shkruj ca te do trapi se ne fun funit do fshihen prape.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).