Është më shumë se “batutë filmash”. Tema është shumë më e gjerë dhe përfshin kulturën e bashkëpërjetimit, si kusht bazë për komunikim. Ky është një problem që e ndeshin sidomos artistët shqiptarë në emigracion, pasi në auditorin e vet, ata nuk i gjejnë kushtet ku t’u hyjë në punë nënteksti, si një nga mjetet kryesore [...]

2 Komente

Ajo letër do të ndihmonte, që gazetarët e “Le Monde-it” ta rroknin të plotë atë mynxyrë ku shkrimtari më i mirë i Shqipërisë, i Ballkanit e ndoshta i Europës, i lutet gruas më pa vlerë të Shqipërisë, të Ballkanit dhe ndoshta Europës, për një shtëpi për të futur kokën!

Njesoj si ne sot . Ne si njerez me kulture normale  te popujve te Ballkanit , Europes e me gjere , na imponohet te lexojme e pelqejme shakaxhijte e shakatoreve qe kane bere namin ne kohen e Diktatures duke na zgerdhire te bashkeshperqendruar nga autore bashketorollises .

Allahile or ti se merr vesh robi se cfare ka dashe me thone. 

 Ah, po.Une kom takue do frongj qe s'mujshin me kuptue mire shqip . Po ama frongjisht reshqistebashkeperjetues gallata.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).