Kur klasat popullore revoltohen pa kauza reale… Arbër Shtëmbari Teksa lexoja një lajm tek top-channel.tv mbi protestën e një grupi të rinjsh lezhianë kundër deklaratës publike të njërit prej pjesëmarrësve në edicionin e fundit të Big Brother Albania, Klodit, mbi homoseksualizmin e tij, më tërhoqi vëmendjen, ndër të tjera, fjala e njërit prej [...]

5 Komente

Cfarë mesazhi merr qytetari shqiptar nga parlamentarët shqiptarë, kur këta, teksa votojnë ligje që trajtojnë çështje të homoseksualëve, zgërdhihen dhe tallen?! Në praktike, forca juridike e ligjit humbet në thundrën e forcës simbolike që po këta politikanë kanë legjitimuar!

 çfare mesazhi merr qytetari shqiptar ne fakt nga secili prej nesh? Nga ata qe e mbajne veten per "nivel te larte", po dhe nga ata qe u bie bretku pak me shume ne pune per te fituar buken e gojes? A mjafton te thuash: Une jam ndryshe! , per te bindur te tjeret qe je ndryshe? smiley

 

I nerum arber !

Lexova titullin "klasat popullore " dhe mendova se ishte nje shprehje me nentekst ironik ... Pra shume i arsyeshem per te percaktuar kete grupim protestuesish....nga nje individ i nje tjeter perfaqesie te nje klase popullore smiley

Me poshte e gjeta perseri ??

Mendoj se nu ka Klasa POPULLORE. Ka KLASA . Ka shtresezime te shoqerise , ka grupime , ka Ojq e shume e shume qe Ju mendoj i njihni e i dini me mire se sa une.

Ky grupim per me teper qe anatemohet e vecohet si "klase popullore" nuk perfaqeson Popullin .

Ai perfaqeson nje grupim te caktuar te mbishtresezuar psikologjikisht mbi Normat Morale ne nje teritor shekullor te shqiptareve . I njejte si tifozet e nje ekipi . I njejte me nje grup protestuesish per te ndaluar peshkimin e paligjshem ne Lezhe .

Cfare e dalloi ne kete rast , qe u prishi shijet politike bythore te k/ ministrit tone sumehapur ?

Kendshikimi Europian ? Kure mos u arrifte ! Toleranca ? Per cfare ? Per sumehapurit !

Ja pra keto jane disa pyetje te atij grupimi qe menduan ti shprehin ne forme te organizuar .

Asgje me shume se sa protesta e zakoneshme e nje grupi minatoresh , e nje grupi studentesh , e nje grupi mjedisoresh e me radhe.

Gjithkush ka te drejte te protestoje dhe kjo eshte Kauza Reale e TIJ .

Sikur une individualisht te isha ne Lezhe do te kisha marre pjese me gjithe deshire ne ate proteste duke bertitur me shume se te tjeret .

Klajdi ! Ti je pederast i felliqur .Ti nuk ke norma e zakone shqiptari . Ti nuk je perfaqesues i Lezhes. Ti je nje KRIMB !

 Personalisht i nderuar Arber nuk do te kisha deshire per Ju ne menyre te vecante ( grupin saktivista) te binit ne nivelin e llafollogeve qe bejne analiza "pejzazhore" edhe me zvarritjet e krimbit ne Totalitarizem .

Patjeter qe kush jam une pervecse nje lexues me deshire i prurjeve tuaja.

Ju keni qene ne nje nivel ku e ku me ata llafazane ose grumbullus germash qe e perfaqesojne ate blog . Vazhdoni te jeni te tille sepse jeni nga ata qe e njihni dhe jepni mendime per realitetin ndoshta shume me LART se te gjithe c ' kam lexuar ne keto kohe.

Me keqardhje por kjo perpjekje per te pare "klasa popullore pa kauze " ne kete rast them se eshte nje mundim i pashperblyer.

Respekte per punen tuaj!

ky postimi me lart me kujton ate rolin e te burgosurit qe bente jul deda dikur te portokallia; refikun

kur do i propozonte asaj goces; une te du ty etj etj

e pastaj vazhdonte

...po s'ka gje se ti kokrra e prostitutes je smiley

sa qesha... rrofsh idriz smiley

po pse e korrigjove o idriz , me shkoi postimi kot smiley

Flo mos i mer krahasimet nga thenia  "s'ka ndonje gje te madhe . Eshte e ndreshme po eshte pak me barre " .

Kjo eshte per temen e ndershmerise si virtut i .....i te ndershmit :Big Grin

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).