tregim nga Dorian Isai -Mendova se  do të isha i pari që do kisha ardhur sot,-i thashë Evës ndërsa mbylla derën pas meje me kujdesin e duhur  për mos fishkëllyer të përhershmen melodi-kërkëllimë gjysëm të shurdhur që prishte harmoninë e ambjentit.Për ne, pjestarët e grupit të “bio-vallëzimit”,ai ambjent  kishte marrë ngjyra mistike që na [...]

1 Komente

Cudi, paspak mbetur pa komente ky tregim fantastik*. :O

*Pavaresisht ndonje gabimi drejtshkrimor, them se ja vlen te vihet tek temat e perzgjedhura te Peshkut. Qasje mjaft interesante, dhe mos u trembni nga gjatesia e tregimit per ta lexuar. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).