nga Ismail Ademi Nëse sot ndalon në rrugë një çfarëdo qytetar shqiptar dhe e pyet se cili është prioriteti i Shqipërisë në këtë moment, me siguri ai ose ajo do përgjigjet që para të gjithave vjen integrimi në Evropë. Po ta thellojmë akoma pak më shumë analizën tonë do të zbulojmë se me integrimin në Evropë [...]

1 Komente

 Ndoshta autori mund ta kete mire ketu. Duket si nje shpetim, por mund te kthehet dhe ne nje bumerang. Ideja ime e hedhur para disa vitesh, per nje pashaporte speciale/t'veçante per biznesmenet, doktoret, profesoret, gazetaret, avokatet, per daljen e tyre pa viza (apo viza te liberalizuara, pra te marra ne pikat doganore) , do kish bere me shum pune, se sa kjo propagande dhe dalldisje pas liberalizimit te vizave. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).