Ç'është me ju o shokë kështu,
vitet tutje, ju tëhu

11 Komente

 Oh, Et, sa gezohem qe te shoh prape! Uroj te jesh mire! smiley

hai fatto centro con Scanderbek smiley

smiley

Ç'është me ty ET, kështu,
vitet tutje, ti tëhu.

ps. a eshte kjo nje shenje qe po kthehesh? se kom nji si fryk qe sikur do me u zhduk prap...

pps. po erdhe, do te shkruj ktu nje tregim me titullin ET smiley

ppps. si thu?

 "ET telefono PPU" do ia vesh titullin, Em? smiley

titulli eshte i negociushem, por paragrafi hyres eshte:

Familja e thjeshtë mesatare kaliforniane Miller kujtoi se tash më e vështira kaloi dhe se më në fund do të mund ta vazhdonte jetën si më parë. Një jashtëtokësor kishte zbritur vërtet në oborrin e pasëm. Sipas udhëzimeve që lidheshin me syçeltësinë ndaj terrorizmit me shkallë ngjyra ngjyra (ky po përjetonte periudhën portokall&igravesmiley, lajmëruan menjëherë departamentin e policisë dhe sherifin. Këta erdhën, panë, njoftuan. Eprorët më lart, natyrisht, sipas udhëzimeve. U mor vesh që nuk ishte hile nga të zakonshmet me alienë të rremë, tallje zuzarësh me kamera dixhitale e fotoshop, apo manovër zarbosh që kërkojnë popullaritet. Ishte vërtet një jashtëtokësor. Lajmi mori dhenë, behën televizionet e gjithë botës, por në çastin që dikush bëhej gati të fotografonte apo filmonte, kamerat prisheshin vetiu. ET-ja (kështu e quajtën jashtëtokësorin për arsye që merren me mend) duket nuk pranonte të fotografohej. Prandaj dhe nuk u shfaq dot ashtu siç ish në media. Gojëdhëna, gër-mëri që pasoi, si i vetmi mjet pamjepërcjellës i ET-së, e shfytyroi përshkrimin e tij nga i ngjashëm me një ari Panda në një qenie amebëse, pa shqisa, që ndryshonte trajtë orë e çast. Kjo solli fajësime të ndërsjellta mes stacioneve televizive dhe në faqet e rrjetit kibernetik, të cilët e zhvendosën përqendrimin e vëmendjes së tyre nga ET-ja tek njeri tjetri. Secila palë kishte të drejtë, natyrisht. Nuk lëshonte pe. Kjo shpërtheu Luftën e Tretë Mediatike që nuk pati në mënyrë përfundimtare dhe të qartë as fitues, as humbës. Fitues qe vetëm fjalori sharës, që ashtu si batakçinjtë në raste luftrash, u pasurua shpejt e shpejt brenda natës. Siç ndodh rëndom në përplasje të përgjithshme, u krijuan blloqe aleatësh ndërluftues, të cilët kujtonin se kush fliste i fundit, fitonte. Prandaj lufta as edhe nuk merrte fund qartësisht. Por u pasua nga Lufta Mediatike e Ftohtë. Çdo zanore, edhe pa domethënie, e palëve ndërluftuese, shpërndante aromën e mirë të fitores, kur thuhej e fundit. Aroma i ngjante parfumit Zegna. Zegna intense. Që ulte më gjunjë dhe një burrë, paçka se parfum për meshkuj ish.

smiley

 

 C'me kenaqe  me kete ger-merin smiley

 5*    ( ashtu kot po them:   ai burri duhet të ketë nuhatje  femërore )

Kujt i thu shokë mer ti?! smiley

Vjen behari, ngrohet koha... ikin reumatizmat dhe kthehesh ti smiley

Nje dashamires i skenderbeut:

 Votiamo SCANDEREBECH! Un uomo che ha fatto e fa soltanto del bene al prossimo. Sono contento che appoggi Cota.

Video

haha deo ha dato, ma lui non ha preso smiley

mirë se na rivjen eT

 

oh qeka rikthy dashuria e jetes time smiley

Do vdesi fare motra per ty , ta hongsha zemren  smiley

ET,oooooooooooo .Nuk besoj se nukka qene ketu.Kushedi ne çfare forme te pakuptueshme per ne terrestret.Pleqeri te bardhe Et.... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).