Manifesto për ndryshim (i të rinjve të Gazës) Përshtati në shqip: Adelina Kreshpa Në dreq Hamasi. Në dreq Izraeli. Në dreq Fatah. Në dreq Kombet e Bashkuara. Në dreq UNWRA. Në dreq SHBA-ja. Ne, të rinjtë e Gazës, jemi lodhur nga  Izraeli, Hamasi, pushtimi, dhunimi i të drejtave të njeriut dhe indiferenca e komunitetit ndërkombëtar! [...]

5 Komente

Hallall!

Mire e tha! "Jemi si morri mes 2 thonjve"

Hera e pare qe lexoj nje manifest te shkruar nga te rinj muslimane, qe me pelqen. Po me pelqen shume fare, ama!

Ne ate gjendje, nese nuk visheni te gjith me te bardha, te shtrengoni rradhet ne menyre gandiste dhe te jeni ne paqe me mundesine se 1 ne 2 do te vdes, endrra per ndryshim do te mbese vetem enderr!

palestina eshte prova se ekzistojne universe paralele. edhe jo vetem kaq por eshte edhe evidence se ky universi yne eshte versioni 'cikicmendur' i nje universi tjeter normal.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).