-Hajdut! – bërtita. Burri i mbledhur kulaç në korridorin tim duket se u zgjua nga një përhumbje e gjatë. Nuk kam marrë asgjë – foli i zbehtë në fytyrë. Dukej se kishte kohë që priste dhe kishte harruar përgjigjen e menduar gjatë. Krahu im i djathtë u tendos, u tkurr dhe mu bë se e dëgjova të [...]

2 Komente

“ti biem” smiley

Floro, ne nje rreth te ngushte dikur ne kishim edhe shprehjen parazite "bjeri Millono!... abababa..." Kjo ishte regjistru nga nji tifoz i Tirones (ata kan qen  johan sebastian bach kruiff-era qe t'gjithe), qe i jepte zemer Millan Bacit dhe pastaj shprehte frustrimin kur topi shkote per laraska.

komentet per ket pjese do ti them in person, po u poqme gjene.

Thanks for sharing!

Edhe nje here per simboliken! Tashi, si marangoz dhe me raste, bojaxhi qe jam, ky tregimi s'me terhoqi dhe aq marangozisht (pranoj se bojatisja eshte e mire, vec me ca vene ku ka rreshkit boja perfund shiritit maskonjes). Me derrasa te tjera, do me pelqente sikur bashkezanatciu Im te na kishte rrefyer ca me gjate me ate qe ndodh ne hyrje-daljet e deres se tij mjeshterore. E mira dhe e keqja jane nocione shume te pergjithshme, dhe jo gjithnje te prera si me sharre apo me kombinat, sipas takatit te xhepit te marangozit perkates. Tashi, si bojaxhi qe jam, por qe ne ket moment s'ka te beje hic, po them qe me pelqeu sidoqofte pjesa, sepse...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).