“Kur ma thanë, fillimisht mendova se qe shaka”, – thotë shkrimtari. Shkrimtari peruan Mario Vargas Llosa, një nga më të njohurit e botës spanjishtfolëse sot, u shpall fitues i çmimit Nobel për letërsi për vitin 2010. Akademia Suedeze përshëndeti “kartografinë e strukturave të pushtetit” dhe “imazhet e fuqishme të rezistencës individuake, revoltës dhe disfatës,” në [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).