Në këtë episod ju sjellim një përzgjedhje këngësh nga vitet 80′. Kjo dekadë duket sikur nuk ka ofruar shumë përsa i përket muzikës, megjithatë në këto vite kemi lindjen e grupevealternative/indipendente por jo vetem kaq. Kjo muzikë ka sjellë një revolucion, duke marre parasysh dhe faktin që në vitet 00′ vërehet një rikthim masiv [...]

5 Komente

bjer në gjumë me (muzik&eumlsmiley² dhe përmendu me (muzik&eumlsmiley³  smiley

Ka ca këngë aty, të cilat unë kam kohë që s'i kam dëgjuar, pasi ca firma janë në gjyq me jutubin në DE, ndaj shumë e lumtur që i dëgjoj te armiku smiley

Kjo eshte lista qe do te kisha dashur te kisha degjuar prej prinderve kur po rritesha smiley. Ne mungese te kesaj, eshte liste qe iu duhet lene femijeve. Ne mungese te ketyre, thjesht duhet degjuar shume shume shume here.

TC-ja shume e heshtur ne keto tema. Te pakten te korrespondoje me kenget e prillit smiley.

kot per muhabet, dhe me shpresen qe s'do vije ndonje i dashuruar i betuar i suicide te me kape me shpulla, nuk duket vega ndonjehere si elvisi qe kendon prej ferrit?

ok tani per sinqeritet te plote, kisha dyshim ta shkruaja-mos ta shkruaja kete, keshtu qe gugllova 'the voice of alan vega elvis', dhe shikoni rezultatin e pare smiley

dhe nje kuriozitet tjeter, vega qenka rritur ne bensonhurst smiley

elvis is more than ok in my book  

ne fakt nuk me kishte shkuar mendja te lidhja e Vega-s me Presley-n, por me duhet te them qe "elvisi qe kendon prej ferrit" eshte vezhgim shume i holle. Dhe Vega vete thote qe ndiqte elvisin ne tv kur ishte i vogel. 

kudos are in order perseri Smile

 

square, mendoj se pervec zerit eshte menyra e te kenduarit, nje stil rockabilly i te manovruarit te melodise, qe elvisi dashje pa dashje e monopolizoi. dhe kemi sot e kesaj dite nje situate ku ekziston dhe eshte cool punkabilly, dhe rockabilly rri menjane si sinonim i thjeshte me hillbilly, fjale qe dhe ajo vete ka nevoje per dekonstruktim smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).