Lexuesi ka në dorë tani një vepër të re studimore për nja nga kolosët e poezisë shqipe, Lasgush Poradecin, botim i shtëpisë botuese “Naimi“, tashë e njohur për kolanën albanologjike “Universitas”. Studimi “Cikli filozofik në sistemin poetik të Lasgush Poradecit: variante, burime, poetikë” i studiuesit Eldon Gjikaj, është paraprirë nga të paktën dhjetë vjet kërkime, [...]

2 Komente

mbas ktij dum nji per rilken smiley

Një monografi e re për veprën e Lagush Poradecit

Urime Gjikajt. Duhet te jete me vlere, meqe dhe z.Sh. Sinani eshte shprehur shume pozitivisht.

 

p.s.Ju ka shpetuar nje "S" ke emri i Lasgushit.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).