nga Edvin Kukunja   Duart gjethe, gjëmba gishtërinjtë Mbi pëlhurë të qënies i yti kujtim Hapësirë është gjithshka kemi Koha, po koha,  besomë është e tillë Është një qytet larg prej këtej Me rrugicat dhe portin e tij u dashurova                                                         dikur Duart  gjethe, gjëmba gishtërinjtë Thellë në mish i yti kujtim më ka hyrë [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).