Rainer Maria Rilke   Qeni Qeni që tërhoqi madërgonë në ulërimë … 1911, Paris   Dhe tërhiqmë Dhe tërhiqmë nga vetja si një i vdekur i pahir. 25.6.1911, Paris Dhe valavisje dhe valavisje krahë pëllumbash si shami përshëndetëse në ajër 1912, Duino   Gjarpërinj dashurie gri Gjarpërinj dashurie gri kam flakur nga sqetullat e tua. [...]

1 Komente

nuk lihet rilkja pa asnje koment, dhe sidomos gjarperinjte e dashurise pa permendje.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).