(Pa)Lidhjet shqiptare Artan Sadiku Nuk të duhet shumë mund të kuptosh që hapësira shqiptare në Ballkan është marrë peng nga një kastë politike shqiptare që në thelb të veprimtarisë së saj ka të bërit biznes me patriotizmin. Çoroditja politike efektivisht çorodit edhe mendjen shqiptare kudo që jeton dhe, në mungesë të mendimit të arsyetuar kombëtar, [...]

1 Komente

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).