Ekonomi më e madhe në botë deri në vitin 2015 do të vazhdojë të jetë ekonomia amerikane, ndërsa bruto prodhimi kombëtar i SHBA do të rritet në 18 mijë miliardë dollarë. Rritja vjetore do të jetë mesatarisht nga 2.59%, ndërkaq GDP për kokë banori do të jetë 55,409 dollarë,papunësia 6.81% dhe inflacioni 1.86%. Në top dhjetëshen [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).