Peshk a qen? * Albin Kurti * Me këtë  privatizim, Kosova po bëhet sikur ai peshku te romani Plaku dhe Deti i Hemingway-it: një peshk i madh por që nuk do ta sjellësh dot në breg. Peshkaqenët e shumtë rreth e rrotull vetëm skeletin kanë për t’ia lënë. Tepër gjatë ka hequr [...]

6 Komente

s'eshte e vjeter kjo Sol?

eshte shkruar me 25 mars 2010.

do ta kem lexuar tek siti yt atehere...

Kush eshte siti im?

Ai i Saktivistes pra. Eshte thjesht nje menyre te theni. E kam lexuar diku, s'di se ku. Keshtu m'u duk kur e pashe.

hmm, te saktivista sapo u botua kur doli te peshku. Po ndoshta te ka rene ne dore (ne email) gazeta e javes qe shkoi, qe une ia shperndaj elektronikisht nje serie njerezish qe ndodhen jashte shqiperise. Ose e ke lexuar te Express, ku prape eshte botuar javes qe shkoi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).