Pionierët Modernë të Demokracisë Pjesëmarrëse Italiane intervistë me Giovanni Favia, nga Brunilda Ternova Politika përfaqësuese italiane është kthyer tashmë në një strukturë të vjetëruar dhe në një model të dështuar. Objektivat e lobeve tradicionale partiake, të ndërtuara në bazë të aleancave elektorale, konsistojnë në fitimin e një vote më shumë për të patur një deputet [...]

1 Komente

shume interesant ky artikulli..kerkesat e levizjes gjithashtu interesante. Ato per sa i perkisnin transportit publik, autostradave dixhitale..PO perpiqem te perfytyroj kerkesat e qytetarise shqiptare dhe ti perball me te tyret..Ka nje natyre ekologjike se shumti..Ka skepticizem gjithashtu, por gjithsesi prurje e mire..Tek e fundit levizja rrit pjesmarrjen ne vendimarrje dhe e ben qasjen e qytetareve ndaj politikes me pak traumatike dhe jo zvetenuese..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).