Politizimi i Sociologjisë Lulzim Hoxha Politika dhe sociologjia janë dy fusha krejt të kundërta në shkencat sociale të cilat në momentin që ndërthuren me njëra-tjetrën bëhen faktor i konstruktimit të një rendi të caktuar social. Kështu, nëse e para paraqet idenë e një shpërndarjeje hierarkike të pushtetit, e dyta na shpjegon se ky pushtet burimin [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).