Partia Socialiste ka paralajmëruar sot publikimin e një tjetër afere korruptive me dhënien e koncesioneve për ndërtimin e HEC-eve, ku në qendër të denoncimit është sërish ish-ministri i Ekonomisë Genc Ruli.

Sipas deputetes së PS-së Ermonela Felaj bëhet fjalë për koncesionin e HEC-eve në pellgun ujor Bënçë - Progonat në rrethin e Tepelenës.

Kryetari i Këshillit të Ministrave.org, prof.dr.mjeshtër Sali Berisha i cili gjithmonë karakterizohet nga një qetësi olimpike, pas kësaj deklarate të deputetes socialiste ka reaguar i indinjuar.

“Na mërzitët me keto afera duke i nxjerrë një e nga një. Nuk e kuptoj përse nuk i publikoni të gjitha njëherësh?“ u shpreh i inatosur kryeministri Berisha.

Berisha shpjegoi se situata e përmbytjeve të Shkodrës na bëri të mendonim seriozisht për të parandaluar cdo fakteqësi natyrore në të ardhmen.

Një shprehje e vjetër thotë “Uji flë, hasmi s’flë”. Por Shkodra për dy vjet rradhazi dëshmoi se ujërat i ka kapur pagjumësia dhe herë pas here dalin nga shtretërit duke përmbytur dynjanë.

Prandaj unë personalisht e kam nxitur ministrin Ruli që të gjejë kompanitë më të mira që dinë të këndojnë ninulla për ti vënë lumenjtë dhe shirat në gjumë.

Ruli e di se c’ka hequr derisa gjeti bash ata që të mbaronin punë. Dhe faktikisht ata e bënë punën, pasi në atë zonë përmbytje nuk ka patur. Kjo do të thotë që “miqtë” e kan hallall koncesionin edhe për 100 vitet e ardhme.

“Kjo është opozita më e keqe që më ka rastisur. Këta bllokmenët e kuq e kanë bërë ves që tentojnë të godasin pikërisht ministrat e mi më të mirë. Në fakt, qeveria ime i ka të gjithë ministrat njërin më të mirë se tjetrin. Po të isha njeri pa kulturë do kisha kapur ndonjë gjë me dorë, për të mos i marrë më sysh “cunat” e Këshillit të Ministrave.org.” deklaroi Berisha duke shtuar se do të kishte dëshirë ti kishte të gjithë ministrat njërin më rul se tjetrin.

Kryeministri Berisha e ka siguruar ministrin Ruli se pamvarësisht nga publikimi i dokumentave, bashkëpunimi mes tyre do të vazhdojë.

3 Komente

Prandaj unë personalisht e kam nxitur ministrin Ruli që të gjejë kompanitë më të mira që dinë të këndojnë ninulla për ti vënë lumenjtë dhe shirat në gjumë.

Po të isha njeri pa kulturë do kisha kapur ndonjë gjë me dorë, për të mos i marrë më sysh “cunat” e Këshillit të Ministrave.org.”

looooooooooool.

 Ahahahaha!!

Tuj, tuj, tuj!!! smiley

Mrroko, aty ku thojte qe mos i qisni nji nga nji, po te gjitha periher, m'u kujtu kjo pjesa e Mark Twainit (reversed):

'Guess how much he is worth--you never can!'
I pretended to consider the matter deeply, she watching my anxious and labouring countenance with a devouring and delighted interest; and when, at last, I gave it up and begged her to appease my longing by telling me herself how much this polar Vanderbilt was worth, she put her mouth close to my ear and whispered, impressively:
'Twenty-two fish-hooks--not bone, but foreign--made out of real iron!'
Then she sprang back dramatically, to observe the effect. I did my level best not to disappoint her. I turned pale and murmured:
'Great Scott!'
'It's as true as you live, Mr. Twain!'
'Lasca, you are deceiving me--you cannot mean it.'
She was frightened and troubled. She exclaimed:
'Mr. Twain, every word of it is true--every word. You believe me--you do believe me, now don't you? Say you believe me--do say you believe me!'
'I--well, yes, I do--I am trying to. But it was all so sudden. So sudden and prostrating. You shouldn't do such a thing in that sudden way. It--'
'Oh, I'm so sorry! If I had only thought--'
'Well, it's all right, and I don't blame you any more, for you are young and thoughtless, and of course you couldn't foresee what an effect--'
'But oh, dear, I ought certainly to have known better. Why--'
'You see, Lasca, if you had said five or six hooks, to start with, and then gradually--'
'Oh, I see, I see--then gradually added one, and then two, and then--ah, why couldn't I have thought of that!'
'Never mind, child, it's all right--I am better now--I shall be over it in a little while. But--to spring the whole twenty-two on a person unprepared and not very strong anyway--'
 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).