Nga Orhan Pamuk Përktheu Urim Nerguti Unë shkruaj sepse kam dëshirë të shkruaj. Shkruaj sepse nuk mund të bëj si të tjerët një pune normale. Shkruaj që libra si të mitë të jenë të shkruar dhe që ti lexoj. Shkruaj sepse jam tepër i mërzitur me të gjithë ju, me tërë botën. Shkruaj sepse më [...]

3 Komente

Lexoj librat e Orhan Pamuk, sepse kam deshire te lexoj, sepse jam i merzitur si Orhani, sepse me pelqen te rri mbrenda ne shtepi te lexoj, sepse ..............!

Hurb, me ndermjetes !

Librat e Pamuk , lexohen kur bie bore, sepse jane pa zhurme, pa ngutje, te lehte !

Fantazma e Hurbinekut is back. Mos thoni qe ne nuk do mbetemi te pavdekshem ne kete blog. e shikoni, e shkruajtura te ben te famshem. eh, harrova dicka te vogel te pa rendesishme; ka te shkruar e te shkruar. 

E c'ti komentosh kesaj; keshtu mendon dhe ndjen Pamuk dhe kaq.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).