Punëtorët shqiptarë, rasti studimor i një fabrike Jonida Balla Disa muaj më parë isha në një uzinë shqiptare të ndërtuar gjatë kohës së socializmit por që ishte akoma funksionale, për të intervistuar disa punëtorë në lidhje me kushtet e tyre të punës dhe për të bërë një krahasim sesi kishin qenë ato në të kaluarën [...]

1 Komente

Shume bukur Jonida. Urime per iniciativen. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).