Qëndrimi i Tiranës ndaj Kosovës dhe çelësi i zgjidhjes botuar tek gazeta Shqip Kësaj të hëne u zhvillua në Manastir të Maqedonisë një konferencë rajonale dyditore për integrimin në NATO të vendeve nga Evropa Juglindore ku Kosova u privua nga pjesëmarrja. Mirëpo Shqipëria mori pjesë sikur mos të ishte asgjë mungesa e Kosovës ndërkohë që [...]

3 Komente

Bashkimin, nuk ia ka borxh Shqiperia Kosoves por vetes se saj.

 Adri,   po ja fut katundit.... per konformizem.

Teme shume e rende kjo per shpatullat e tua.Se nuk varet nga sa dhjame ke stivosur, por sa "A"-se  ke nden menge.

  Ky eshte problemi.

Qe nuk ke municion fare ne kete"beteje". Po tetregoj diçka:Eshte nje dosje ne A. K.Q.PPSH  me pese lidhje.Ne vitin 1993 kane punuar me te  6 Akademike(dy nga Kosova)Jane marre ne analize te gjitha  ngjarjet dhe  te gjithe mbledhjet e B.Politike, per kete problem.Aty ka dale qe edhe nje ish K.Gj.Kushtetuese  na paskej qene  A.i UDB se.Kete e dine shume mire rrethet Akademike ketej e matane kufirit.Nuk e merr vesh pse thote Ramizi  "Per kete te pergjigjen kosovaret ...

   Ramizi 19 vjeç na paska urdheruar masakren e Tivarit...! Prralla!Jo ore jo! Ishte  strategjia antishqiptare, antikosovare e  e Çubriloviçit dhe e Akademise serbe, qe shfrytezuan deshiren, aspiraten e shqiptareve kosovare, per mevehtesi.Te nxitur prej strategjise  se nazifashisteve, per t`ja marre serbise Kosoven (ndaj dhe e ndane mes tyre Kosoven  gjermanet me italianet) shqiptaret e shkrete u bashkuan perkunder serbeve.Edhe sot, po te ishin te njejtat kushte, prape ashtu do te bashkoheshin

 Lexo ato  dhe pastaj ta besh paderman nje shkrim..Qaje !

bravo!!!!!!

texti me i bukur qe kam lexu qe nga teksti i fundit ku andrea stefani shante edi ramen! ishte shtator 2009!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).