Refugjatë në Ishull Kronika nga greva e Marubit * Elton Baxhaku * Kur ti pyet nëse ka nevojë për një Kinematekë apo për një Akademi filmi në Shqipëri, përgjigja është: pa tjeter që po.Vendi ynë ka nevojë për më shumë gjëra të tilla pikërisht siç është Akademia Marubi. Duhet dhënë si shembull marrëdhënia që ka kjo Akademi [...]

3 Komente

Rruge te gjate keni djema. Mua me pelqen Marubi, shkoj me kenaqesi e mbi te gjitha me pelqen prof. Cashku per vendosmerine dhe pasionin qe ka per profesionin dhe punen e tij.  Tani, s'e kam fort te qarte  kete punen e  terrenit dhe taksave qe shteti pretendon se nuk jane paguar nga Marubi, por duke qene se eshte e vetmja shkolle kinematografije, pas Akademise shtetetore, shteti duhet te jete i prirur te ndihmoje ne zgjidhjen e problemit. Do te ishte mekat i vertete po te mbyllej kjo shkolle!

 kurajo! eshte nje lloj shprese prezenca juaj.

Sic do thosh Kenedi...Te gjithe jemi Marubiste.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).