Epizodi i Dytë nga Lahuta 2.0, që për temë ka ringjalljen e nacionalizmit Serb. Tregimi vazhdon aty ku epizodi i parë kishte mbaruar, pra me vrasjen e përbindëshit të Promajës nga trimat kreshnikë. Shtriga Veshtica Veca e përdorë vdekjen e bijës së saj, Promajës, për t'a ringjallur krye-lugatin çetnik. Përgadituni për trishtime, intriga, luftime dhe tradhëti.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).