Cornelius Castoriadis Filozofi që frymëzoi revolucionin e Majit 1968 në Francë. Përgatiti: Dejona Mihali Castoriadis, filozofi i politikës së autonomisë dhe imagjinatës sociale, bashkëthemelues i grupit të famshëm Socialisme ou Barbarie dhe revistës më të njëjtin emër për gjatë viteve ‘48 – ’67. Së bashku më Claude Lefort,  Jean-François Lyotard dhe Guy Debord. Cornelius Castoriadis (1922-1997), ishte filozofi, [...]

3 Komente

Freude ?!

Vras mendjen ku fshihet lepuri maoist ne kete prurje..

o rrit piaca

 Besoj se eshte pak e veshtire per te gjetur te fshehten e shkrimit. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).