“S-Sh.P.K” Student i një shoqërie me përgjegjësi të kufizuar * Eriona Çami * Vendi ynë nuk ka shumë  traditë në çështjet e rezistencës studentore. E vetmja që mund të përmendet me siguri është ajo e dhjetorit ’90. Shembull ky i vetmi dhe më i lakuari deri në ditët e sotme. Synimi i studentit në  ditët e sotme nuk është ai [...]

5 Komente

Shume e vertete dhe shume e hidhur njekohesisht!

Me thene te drejten ne (populli, jo vetem studentet) asnjehere sjemi shquar per kurajo qytetare. Kjo behet vecanerisht evidente te studentet, produkt i nje shoqeria ku qe prej 20vjetesh, vlerat vazhdimisht po zevendesohen nga antivlerat. 

shume shkrim i mire

E ka shtjelluar bukur , paster, pa gabime..

Fatkeqsisht indiferenca studentore, ecen ne vijen e individualizmit te theksuar te kesaj shoqerie te traumatizuar, dhe anemike, pjelle e se ciles eshte..

 

 e vertete e dhimbshme. 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).