nga Bardhyl Londo  Në kujtim të shkrimtarit, në vjetorin e vdekjes. Dori ishte nga ata njerëz që i ndjente thellë gozhdët e ngulura mbi kyçet dhe muskujt e tij. Megjithatë ai ishte shumë i bukur dhe unik në kryqëzimin e tij, mbi kryqin e përgjakur. Sfida e tij kishte me të vërtetë diçka të jashtëzakonshme   [...]

1 Komente

"Ne jemi familje regjisoresh, ti don me na bo filma neve!" i tha Dor Keko nje shitesi qe donte t´ia hidhte ne peshe.smiley

Legjendar ka qene.

Tirana ka humbur nje nga personazhet intelektual, qe i jepte pak ngjyre atij realiteti gri.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).