“Ideja për të mbajtur këto shënime më lindi në këto rrethana : Një ditë, vëllai i perandoreshës Sadako i dhuroi një tufë fletësh të bardha motrës së tij, dhe ajo më thotë : “Çfarë mund të shkruhet mbi to ? Perandori tashmë ka urdhëruar që të kopjohet Historia e Kinës e njohur me emrin  Shiki…” Unë iu përgjigja se do të doja që me [...]

2 Komente

Si perhere, ti na sjell nder mend ca emocione dhe ndjesi te ngrohta, qe jeta e vrullshme dhe frenetike na detyron t'i harrojme. flm.

p.s. Perandori ka bere qe te kopjohet... - them se do te ishte me mire "perandori ka dhene urdher te kopjohet" psh.

 

Gjëra elegante

Në një tas të ri  prej metali, akull i shtypur, me shurup.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).