Po të provosh te gazeta Shekulli të postosh ndonjë koment si formë reagimi ose feedback-u ndaj nje shkrimi çfarëdo, merr këtë përgjigje të gjeneruar automatikisht: Komenti juaj u shtua dhe eshte ne moderi[m] nga ana e moderatoreve te faqes tone. Komenti do te behet i dukshem sapo te jete kontrolluar. Ju lutemi te tregoni etike [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).