U bënë gati dy vite qëkur Shmizllat janë vendosur në sheshin Maqedonia. Skulpturat të cilat u desh të promovojnë një kulturë urbane të qytetit të Shkupit, atëbotë hasën në kundërshtim me vlerat antikizuese që qeveria maqedonase promovonte, si dhe në anën tjetër artistët të cilët deklaronin se nuk përmbajnë asnjë vlerë artistike. E njejta gjë [...]

6 Komente

 Phuu cfare llafi i mrekullueshem!!

Shmizllat!! smiley

Mrroklla vdes per shmizlla!! 

naten duken lezetshem disa prej shmizllave

osht shmillz me nje burre qe duket sikur po te kap prej shpatulle nga mbrapa, gati i frikshem.

Per mu jane pak a shume si bojnat e pallateve te tirones, te cuditshme, pa kuptim, pa lezet, por i japin vecanti qytetit.

Ne fakt, tani qe e mendoj, statujat jane nder gjerat e vetme qe i mbaj mend shkupit

 Shmizlla qe t'shtijne daten per zotin! smiley

Ar ju voct e Maqedonise, a do na thoni cfare egzakt eshte shmizlla? 

A eshte statuje (Shmizlla e Lekes se Madh) apo manekin (Shmizlla e Marines se Vjeter) ?

 

qe baba, shkrepur nga dora ime smiley

 Sa e paskan bo pellgun k'to shmizllat femnure mer ti eeej!! smiley

Sorry, sorry!!

Morbid sense of humor is "de rigueur" in NYC by the end of winter!! smiley 

no problem,

save me a little bit of that NYC sense of humor .............

until its all gone smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).