Shpëtoji vetmisë me ma shum vetmi! Gerda Dalipaj (Shënime për barinjtë që kullosin bagtitë në malin e Kabashit) … dhe nji bolluk hini nis e të mulon rand’ Çdo dit ka shi! Koh’ e panjallur e rinis’ shpirtnim i pashpres’ i kangs’ së ngjirur -zemna e fushnjakut të shëron nga epilepsi [...]

3 Komente

Kjo me pelqeu shume.

 

  • se ditët duhen numru, nryshe nuk marojnë -

n’krye t’ javës Shmitr

e n’ fund t’ mujit Bajram.

Festa të nrofta me samsa

ke pisha, se këtu ka veç ah

dhe ahme të  thame përgjysëm,

dhe ujk, dhe hin vatre ka

të hedh nëpër male,

shi, ka shi…

 

 

edhe mua me pelqeu shume. madje dhe rrahja e dialektit te elbasanit, qe mendoja qe nuk qe e mundur te kultivohej me nga te sotmit...

Fort bukur! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).